Zamiast za granicę, na Półwysep Helski!

Można pojechać do Tunezji, Egiptu czy Grecji. Można wybrać się w podróż do Meksyku, Ameryki lub nawet Indii. Nic jednak nie będzie tak bardzo blisko naszego serca jak nasze rodzime, polskie tereny. Dlatego, chcemy przybliżyć Wam region, bez którego nie można zwiedzać reszty świata. Jest mowa o 35 kilometrowym paśmie przybrzeżnym, który jest przede wszystkim porośnięty lasem, jedynie niewielka jego część to wydmy – Półwysep Helski.

Jest tam niesamowicie przyjemny mikroklimat, na który ma wpływ Morze Bałtyckie – to główny powód dlaczego warto przybyć tutaj na urlop. I nie jest tutaj mowa tylko o okresie letnim. Jeśli macie dylemat co zrobić w czasie ferii zimowych, to ten region będzie wspaniałym rozwiązaniem, tym bardziej jeśli często borykacie się z częstymi infekcjami. Duże stężenie jodu bowiem to idealna terapia na różnego rodzaju grypy i przeziębienia. Jeśli zastanawiacie się czy jest gdzie spać zimą w tym rejonie, to Wasze zwątpienia są niepotrzebne. Baza noclegowa jest czynna przez cały rok. Noclegi w miastach Półwyspu są na wysokim poziomie zarówno latem jak i zimą.

Co można robić na tym terenie? Szczególnie polecamy fokarium, gdzie codziennie w porze karmienia możemy poznać foki i ich opiekunów w trakcie wspaniałego występu. Przestrzegamy aby przybyć w to miejsce wcześniej i zarezerwować sobie dobre miejsca widokowe. Szczególnie latem przybywa tutaj wiele wycieczek, kolonii i rodzin z dziećmi i bywa naprawdę tłoczno. Ten niesamowity teren, który w najwęższym miejscu wynosi tylko około 250 metrów, zachwyca bez względu na wielokrotność odwiedzin. Dzieje się tak dlatego, ponieważ Półwysep jest otoczony plażami z trzech stron, a każda z nich nieco się różni. Zatoka Pucka i Zatoka Gdańska to możliwość poznania nowych krajobrazów przyrody. Możliwość zaczerpnięcia kaszubskiej kultury, tradycji żeglarskiego fachu oraz historii II wojny światowej, która bardzo mocno odcisnęła się na tamtych terenach, daje możliwość odpoczynku w różny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *