Sztutowo na mapie wakacyjnych podróży

Sztutowo to piękna nadmorska osada, położona w województwie pomorskim. W pobliżu znajduje się także interesujący kurort Stegna oraz zabytkowe Kąty Rybackie. Sztutowo zlokalizowane jest na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Nie mając pomysłu na wakacje, dobrze jest rozważyć ten kierunek, gdyż zapewnia nam morze atrakcji, z których możemy swobodnie korzystać wedle uznania. Tania baza noclegowa [info na ] oferuje zróżnicowane ośrodki wypoczynkowe i domki wczasowe, które doskonale nadają się na wakacyjne wyprawy w większym gronie.

Sztutowo to wieś położona nad Zatoką Gdańską, z której wód, podczas wakacji mamy okazję korzystać. To morska bryza wydaje się największym atutem tego kurortu, choć nie jedynym. Plaża jest jedną z najczystszych w regionie, a wykończona porośniętymi drzewami, wydmami, zapewnia przyjemną okazję do kąpieli słonecznych. We wsi można też skorzystać z bogatej wypożyczalni sprzętu, która umożliwia spróbowanie własnych sił w uprawianiu wymarzonej dyscypliny. Wakacje w Sztutowie to przyjemny i cichy czas, podczas którego możemy także wybrać się do najważniejszego obiektu historycznego w okolicy. To muzeum Stutthof, które podczas II wojny światowej służyło Niemcom jako obóz koncentracyjny. Ten działał przez cała wojnę. Dziś dostępny jest dla zwiedzających, nie tylko w sezonie letnim.

Dodatkowo, podczas spacerów po okolicy możemy zdecydować się na rejs statkiem po otwartych morzach zatoki. Tam znajdują się torpedownie niemieckie. Trzy budowle położone są na wysokości Juraty i w przyszłości mają zostać przekształcone w hotele. Nocowanie na wodzie… Czemu nie?! Pamiętajmy też, że wakacje w słonecznym Sztutowie to szansa na zabawę. Służą ku temu corocznie organizowane imprezy, takie jak połów bursztynu w Jantarze czy mistrzostwa w rybołówstwie. Wszystko to sprawia, że czas spędzony w tym malowniczym kurorcie staje się dla nas niezapomniany. Miejscowość to także liczne, malownicze trasy turystyczne, które prowadzą przez całe wybrzeże. Można na nich prawdziwe się zrelaksować, uprawiać sport i dotrzeć w ten sposób do sąsiedniego Mikoszewa czy nawet Gdańska.

Sztutowo to baza noclegowa, która posiada kilka wyjątkowych obiektów. Szczególnie polecane są domki letniskowe przy samej plaży. Tam możemy wypocząć, zrobić grilla i szybko dotrzeć na piękną i czystą plażę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *