Sudety wcale nie gorsze – góry w Polsce

Przyjęło się stwierdzenie, iż turystyka w Polsce kręci się głównie wokół Karpat. Tatry, Pieniny, Bieszczady… Z pewnością są to bardzo piękne miejsca, jednak nie mniej cudowne są góry znajdujące się w południowo-zachodniej części. Sudety, a dokładnie jedno z ich pasm – Karkonosze to miejsce, które każdy powinien odwiedzić ze względu na jego walory turystyczne. Z pewnością warto jest odwiedzić Szklarską Porębę oraz Karpacz, czyli miejscowości bardzo malownicze.

W Szklarskiej Porębie znajduje się przecudowne Muzeum Karkonoskie, w którym możemy dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy o tym rejonie. Dobrym pomysłem jest kupowanie pamiątek podczas wycieczki, gdyż istnieje tu wiele miejsc, gdzie kupić możemy przepiękne minerały oraz biżuterię z nich zrobioną. Z pewnością każdego, nawet najbardziej wymagającego turystę zachwyci Wodospad Kamieńczyka, który jest najwyższym tego typu obiektem w całych Sudetach. Dla tych natomiast, którzy spragnieni są mocniejszych wrażeń ciekawą atrakcją będzie Zakręt Śmierci, na wyjeździe w stronę Świeradowa.

W Karkonoszach znajduje się bardzo wiele szklaków turystycznych prowadzących w największe zakątki tych gór. Jeden z nich jest szczególnie wyjątkowy, gdyż jego drogowskazami są ogromne głazy, na których wyryto rysunki. Jeśli wybierasz się tam zimną z pewnością się nie zawiedziesz. Góry te oferują turystą masę tras przeznaczonych do nart biegowych, a także wiele miejsc, w których można pozjeżdżać na nartach lub snowboardzie. Nietuzinkowa jest średniowieczna, drewniana świątynia Wang znajdująca się w Karpaczu, która stanowi dzieło sztuki nordyckiej. Ponadto polecamy udać się na Zamek Chojnik oraz do Muzeum Zabawek, które może być świetną odskocznią od rzeczywistości i chwilowym powrotem do dzieciństwa.

Warto poczuć charakter Karkonoszy i ich magiczny klimat na własnej skórze. Świetnie rozwinięta górska propozycja noclegowa sprawi, iż nie będziesz musiał martwić się o noclegi. Oferują mnóstwo miejsc w przeróżnych ośrodkach, od ekskluzywnych hoteli, po schroniska młodzieżowe i pola namiotowe. Jeśli nie masz pomysłu jak spędzić swój wolny czas, nie zastanawiaj się dłużej i wybierz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *