Spokojne miasteczko Darłówko

Na obszarze chronionego krajobrazu Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego, leży mała miejscowość Darłówko. To bardzo dobra lokalizacja na urlop o każdej porze roku, bo jest to letnisko turystyczne, ale nie ma tu większych tłumów w sezonie.

Darłówko leży na Wybrzeżu Słowińskim, skąd roztaczają się przepiękne widoki. Idealnym miejscem widowiskowym, będzie tu Latarnia Morska, na którą warto wyjść, podczas pobytu w tym miejscu. Mieszkańcy bardzo dbają o swoją miejscowość, dlatego jest tu czysto i przyjemnie. Szczególnie plaża zasługuje na duże wyróżnienie za swoją schludność. Kąpielisko morskie w pełnym sezonie, jest idealnym miejscem do spędzania wolnego czasu. Szczególnie, że odbywa się tu wiele imprez plenerowych, koncertów i zawodów sportowych.

Wiele osób odwiedza tu port morski, gdzie cumują różnego rodzaju statki. Wiele z nich wypływa w morze na połów ryb, inne zaś mają charakter typowo rekreacyjny. Mamy tu też Park Wodny, który jest idealnym miejscem, gdy pogoda nie dopisuje. Można go odwiedzać przez cały rok, bo ma on baseny zewnętrzne i wewnętrzne. W Darłówku jest dobrze rozwinięta baza gastronomiczna. Na każdym kroku można tu spotkać restauracje i małe lokaliki, gdzie można smacznie zjeść i popróbować różnych nadmorskich smaków.

Jeśli zaś chodzi o noclegi, to tutaj wybór jest przeogromny. Hotele w Darłówku, oferują wysoki poziom obsługi klienta i bardzo komfortowe pokoje (ceny i opinie – Darłówko noclegi – meteor-turystyka.pl). Zaś z kolei pensjonaty i domy wczasowe, proponują głównie niskie ceny i spokojne położenie blisko morza. Jak widać baza noclegowa proponuje coś na każdą kieszeń, dlatego każdy będzie zadowolony z tak wielkiego wyboru noclegów. Coraz większą popularnością cieszą się tu też pola namiotowe oraz pola kempingowe. To specjalnie wyznaczone miejsca, gdzie można rozłożyć własny namiot lub postawić kemping. W takich miejscach jest węzeł sanitarny, a cały teren jest bezpiecznie ogrodzony. Noclegi na takim polu, mogą być wspaniałą przygodą, szczególnie gdy pogoda latem dopisuje. Jeszcze inną propozycję stanowią domki letniskowe całoroczne. To domki, które są samowystarczalne, mają aneks kuchenny i łazienki. Niektóre z nich mają dwa poziomy, przez co są w stanie pomieścić całe rodziny czy duże grupy przyjaciół. Darłówko to spokojne miasteczko, które jednak ma wiele elementów letniska turystycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *