Skorzęcin, wakacje przy plaży w centrum Wielkopolski

Skorzęcin to największy w Wielkopolsce ośrodek letniskowy, gdzie latem ściągają wczasowicze, wielbiciele wypoczynku na plaży i sportów nawet z oddalonych zakątków. Położony jest na Pojezierzu Gnieźnieńskim, w obrębie Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Skorzęcin leży pomiędzy dwoma jeziorami – większym Niedzięgiel i mniejszym, za to głębszym Białym. Charakterystyczna dla regionu jest polodowcowa rzeźba terenu z podłużnymi jeziorami łączącymi się za pomocą niedużych rzek – dzięki temu stąd można wyruszyć na dłuższą kajakową wyprawę – oraz łagodnie pofałdowanymi terenami, gdzie znajdują się lasy oraz pola.

Sam ośrodek wypoczynkowy to przeszło 40 hektarów terenów rekreacyjnych, piaszczyste plaże, baza noclegowa i gastronomiczna. Utworzony przy niewielkiej wsi ośrodek przypomina małe miasteczko, tętniące życiem w sezonie letnim. Znajdziemy tutaj bardzo rozbudowaną infrastrukturę, szerokie aleje, przy których położone są liczne restauracje, lodziarnie, sklepiki, a nawet kluby muzyczne, porozrzucane wśród lasu różnego typu obiekty oferujące noclegi w miejscowości Skorzęcin.

Skorzęcin przyciąga wypoczywających możliwością wyboru domku w lesie, hotelu, pensjonatu czy pola namiotowego i kempingowego, a także szeroką główną plażą. Jej dumą jest oświetlone wieczorami przestronne molo, a także wypożyczalnie różnego rodzaju sprzętu wodnego i przystanie dla łodzi. Na terenie ośrodka możemy również uprawiać inne sporty, nie tylko pływanie wpław lub w łodzi, kajaku czy rowerze wodnym. Znajdziemy tutaj boiska do siatkówki i innych dyscyplin, kort tenisowy, możemy także wypożyczyć rower i wybrać się w jedną z kilku pętli, zahaczających o okoliczne miejscowości i tereny przyrodnicze. Fanom biegania i nordic walkingu najlepiej będzie trenować rano, zanim na spacerowych alejkach i w okolicy plaży zrobi się tłoczno.

Wypoczynek w Skorzęcinie to dobry wybór dla osób, które chcą poczuć wakacyjny klimat, zatrzymując się w miejscowości, która cała wydaje się być przedłużeniem plaży, które cenią sobie możliwości aktywnego spędzenia czasu oraz chcą oderwać się od miejskiej codzienności, ale nie należą do wielbicieli dzikich samotni. Wygodne pokoje czy domki noclegowe, bogate zaopatrzenie i szeroki wybór lokali gastronomicznych oraz form rekreacji pozwoli nam cieszyć się tym wszystkim. Przy tym koszty urlopowego pobytu są dosyć przystępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *