Poznaj Wielkopolskę – Powidz

Dlaczego nieduża miejscowość w Wielkopolsce co roku w sezonie wakacyjnym przeżywa istne oblężenie? Jest to spowodowane przede wszystkim dobrym położeniem geograficznym Powidza, o którym mowa. Jest on bowiem usytuowany nad jeziorem oraz przy Powidzkim Parku Krajobrazowym [zobacz na wikipedia.org]. Dzięki temu można tam nie tylko wylegiwać się na plaży, ale również uprawiać sporty wodne oraz odbywać długie wycieczki rowerowe.

Baza noclegowa Powidza

Planując wakacje w Powidzu, należy zatroszczyć się o znalezienie zakwaterowania w tej miejscowości letniskowej. Na szczęście możliwości jest naprawdę wiele, wczasowicze mogą bowiem zatrzymać się w ośrodku wczasowym, domku letniskowym, ale także jednym z popularnych w tym rejonie gospodarstw agroturystycznych [wejdź na: meteor-turystyka.pl]. Noclegi w Powidzu można znaleźć już za 20 złotych za dobę.

Powidzki Park Krajobrazowy

Powidz jest jedną z wielu miejscowości leżących na terenie parku. Ciekawostką jest, że znajduje się tam aż 17 jezior, przy czym każde z nich jest głębokie. Turyści chcący podziwiać piękne krajobrazy w parku mogą zdecydować się na wybranie się na pieszą wycieczkę lub na przejażdżkę rowerem (sprzęt można wynająć w Powidzu). W każdym przypadku warto skorzystać z jednego z wytyczonych szlaków turystycznych, za sprawą których można poznać inne miejscowości gminy Powidz, ale także dotrzeć do zatok jezior czy przyjrzeć się rzadko spotykanej roślinności – blisko 60 gatunków roślin podlega ochronie.

Jezioro Powidzkie

Jezioro wydaje się tym, co najbardziej przyciąga turystów do Powidza. Chętnie przyjeżdżają tam osoby, które lubią żeglować. Podczas pobytu w tym letnisku można samemu wyczarterować jacht i wypłynąć na wody jeziora – taką możliwość mają zarówno grupy zorganizowane jak również osoby prywatne. Jednak żeglarstwo to nie jedyne czym można się zajmować podczas pobytu w Powidzu. Na terenie miejscowości znajduje się plaża, z której chętnie korzystają wczasowicze lubiący się opalać oraz zażywać kąpieli w jeziorze. Częstym widokiem są także osoby pływające na rowerkach wodnych czy łodziach wiosłowych wypożyczonych w jednym z przybrzeżnych punktów. Również wędkarze chętnie pływają po jeziorze Powidzkim – trudno się dziwić, można tam bowiem złowić między innymi szczupaki, sumy czy węgorze. Należy pamiętać, że po jeziorze nie można poruszać się skuterami wodnymi ani motorówkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *