Pomysł na urlop w Sejnach

Gdzie warto wyjechać na urlop? Oczywiście w Polsce jest wiele miejsc wartych odwiedzenia, jednym z nich jest nieduże miasto w województwie podlaskim – Sejny. Będąc w tym mieście z pewnością nikt nie będzie narzekał na nudę, bowiem czekają tam różnorodne atrakcje. Osoby lubiące zwiedzanie nie będą rozczarowane, ponieważ na terenie tego 450-letniego miasta znajdują się liczne zabytki, nie brakuje także atrakcji dla osób aktywnych fizycznie – mogą one korzystać ze ścieżek rowerowych, a także popływać kajakiem po okolicznej rzece.

Atrakcje turystyczne – co warto zobaczyć?

Podczas choćby kilkudniowego pobytu w Sejnach warto wybrać się do klasztoru dominikańskiego. To budynek, który był budowany przez kilkadziesiąt lat w XVII wieku. Powstał on bezpośrednio przy niezwykle istotnej dla mieszkańców Sejn bazylice Nawiedzenia NMP (wewnątrz znajduje się objęta kultem figura Matki Bożej, która powstała w XIV lub XV wieku). Sam klasztor jest bardzo dużym budynkiem, który ma masywne mury oraz baszty. Zakonnicy zamieszkiwali go aż do momentu, w którym doszło do III rozbioru Polski. Dzisiaj w klasztorze turyści mogą zwiedzać sale wystawowe, w których podziwiać można przedmioty mające nawet kilkaset lat. Następnym miejscem, które warto zobaczyć spędzając urlop w Sejnach jest kaplica św. Agaty. Jest ona patronką amazonek, jednak kapliczka jej imienia powstała, by odpędzić od mieszkańców miasta zagrożenia związane z żywiołem ognia. Kapliczka powstała pod koniec XVIII wieku, jest ona nieduża, na dachu w kilkadziesiąt lat po jej wybudowaniu postawiono figurę przedstawiającą św. Agatę.

Propozycje wypoczynku dla aktywnych

Wypoczynek w Sejnach nie musi wiązać się jednak tylko ze zwiedzaniem. Podczas urlopu w tej miejscowości można postawić także na aktywny wypoczynek – wczasowicze mogą korzystać z wielu ścieżek rowerowych, mogą również przejść się nad rzekę Marycha i tam spróbować swoich sił podczas spływu kajakowego. Wakacyjny urlop w Sejnach z pewnością dla wielu osób będzie niezwykle przyjemnym czasem. Przyjazd do miejscowości warto poprzedzić rezerwacją pokoju w jednym z obiektów składających się na bazę noclegową miasta – hotelu, gospodarstwie agroturystycznym czy prywatnej kwaterze. Noclegi w Sejnach można znaleźć w różnych cenach, te najtańsze kosztują około 35 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *