Perła Karkonoszy – Jelenia Góra

Jelenia Góra jest miastem o niezwykle bogatej i barwnej historii, ciągnącej się już od XIII wieku. Miasto to leży w województwie dolnośląskim i otoczone jest pasmem malowniczym gór. Wyjątkowe położenie w Kotlinie Jeleniogórskiej sprawia, że spędzony tutaj czas jest absolutnie niepowtarzalny i niezapomniany. Do Jeleniej Góry przynależą również dzielnice: Czarne, Maciejowa, Goduszyn, Jagniątków, Sobieszów oraz Cieplice. Każda z tych dzielnic posiada ogromne bogactwo atrakcji, a także wspaniale rozwiniętą bazę noclegową.

Zabytków Jeleniej Góry jest tak wiele, że nie da się ich wszystkich opisać. Wymienić należy na pewno zabytki Starego Miasta, niezwykle urokliwego, z rzędami starych, zabytkowych kamienic wokół całego rynku. Interesujący jest również kościół pw. św. Jana Chrzciciela. Świątynia powstała w wieku XVIII, a najcenniejszym jej elementem jest ołtarz główny, zdobiony przez piękne malowidła i rzeźby wybitnych artystów. Obiekt ten zdecydowanie zasługuje na odwiedzenie podczas pobytu w okolicach Jeleniej Góry.

Warto zaznaczyć, że miasto nie bez powodu nazywane jest „Perłą Karkonoszy”. Stanowi wspaniałą bazę wypadową w pobliskie góry, a bogactwo pieszych szlaków zachęca do aktywnego spędzania czasu. Atrakcje dla siebie odnajdą tu również miłośnicy mocnych wrażeń, Jelenia Góra bowiem stanowi świetne miejsce do uprawiania sportów ekstremalnych, np. szybownictwa. Posiada również swoją bazę uzdrowiskową, mieszczącą się głównie w Cieplicach.

Ogromną popularnością cieszą się termy cieplickie, kompleks basenów sportowo-rekreacyjnych i SPA. Tutaj atrakcje czekają na całe rodziny. Każdy będzie się tutaj świetnie bawił. Oprócz typowych atrakcji organizowane są tu również zajęcia grupowe w basenie, aqua aerobic czy lekcje pływania dla najmłodszych. To świetne miejsce na miłe spędzenie czasu z najbliższymi. Warto zatrzymać się tutaj na dłużej, co umożliwiają nam dostępne i niedrogie noclegi w miejscowości Jelenia Góra. Miasto przygotowało mnóstwo miejsc noclegowych dla przyjeżdżających tutaj turystów. Każdy może zatrzymać się w odpowiadającym sobie miejscu zakwaterowania. Baza noclegowa jest utrzymana na najwyższym poziomie, więc na pewno każdy będzie zadowolony, nawet najbardziej wytrawny oraz doświadczony turysta. Jelenia Góra to miejscowość idealna na wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *