Park Miniatur w Krzyżowej

Na terenie Krzyżowej znajduje się aktualnie wiele miejsc, które są warte uwagi każdego turysty. Warto się z nimi oczywiście dokładnie zapoznać, gdyż mogą to być wspomnienia na bardzo długie lata. Jednym z najciekawszych miejsc w Krzyżowej jest z całą pewnością Park Miniatur, gdzie można się udać z całą rodziną i przyjemnie tam spędzić czas, więc warto zainwestować w tutejsze noclegi. Taka wycieczka może okazać się kluczem do sukcesu, jeśli zainteresowanym chodzi o wypoczynek na bardzo wysokim poziomie. Park miniatur to duża frajda nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych, więc miejsce to jest chętnie odwiedzane przez turystów z różnych stron świata.

Zlokalizowany jest on w pałacu Habsburgów, a powstał stosunkowo niedawno, dlatego jest bardzo zadbany oraz stylowy. Pod kątem architektonicznym nie można się w żaden sposób do niego przyczepić, dlatego warto odwiedzić to miejsce przynajmniej na kilka chwil. W specjalnej sali wystawiane są różnego rodzaju makiety, ale też eksponaty dotyczące życia codziennego, tradycję oraz zwyczaje kolejnych rodów, które były właścicielami tych terenów. Widać wyraźnie, że na takim zwiedzaniu można bardzo skorzystać, ponieważ jest to okazja do poszerzenia swojej wiedzy historycznej. Znajdują się tam aż 23 miniatury różnego rodzaju budowli, m. in. sakralnych, historycznych i architektonicznych.

Z takiej wycieczki najbardziej zadowolone będą oczywiście dzieci, które uwielbiają takie atrakcje turystyczne, ale miejsce to jest polecane również zwolennikom historii, a tych na całym świecie przecież nie brakuje. Propozycja noclegowa (Krzyżowa noclegi) miejscowości cały czas się rozwija i co roku przybywa tutaj wiele osób, dlatego turystyka tętni życiem. Park miniatur jest regularnie rozbudowywany, a więc niedługo pojawi się tam jeszcze więcej miniatur. Można na tym zyskać pod kątem historycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *