Nowosądecki Plac Główny z majestatycznym ratuszem

Będąc w Nowym Sączu nie można ominąć wizyty na tutejszym rynku. Znajduje się tutaj przepiękny ratusz, który został wybudowany z pełnym rozmachem i dbałością o każdy nawet najdrobniejszy szczegół. W tym miejscu przypominamy o innym ratuszu (klik>ratusz Mrągowo) i mieszczącym się w nim muzeum, które nas niezwykle zainteresowało.
Rynek w Nowym Sączu jest jednym z największych w Polsce. Jest wręcz ogromny. Do zalet tego placu należy to, że w przeciwieństwie do wielu miast w Polsce, tu możemy objechać go samochodem. Jeśli więc trafimy do tego miasta w niezbyt pogodny dzień, to i tak możemy chociaż rzucić okiem na ten centralny plac tego miasta.

Na rynku znajduje się sporych rozmiarów fontanna, a także niewielki plac zabaw dla dzieci. Szczególnie w letnie popołudnia zobaczymy masę wypoczywających ludzi. Miasto zadbało o to, aby na terenie zlokalizowano sporą ilość ławek, na których każdy z nas może przysiąść, odpocząć i podziwiać okolicę. Warto także wspomnieć o ratuszu, jaki się tu znajduje. Jest to budynek, który budowano w 1895 do 1897 roku. Prezentuje on styl eklektyczny. Ratusz charakteryzuje się sporej wielkości wieżą zegarową. Z wyglądu budynek ten przypomina okazały pałac.

Wieki temu miasta nawiedzane i niszczone były przez pożary, nad którymi trudno było zapanować. Podobnie było w Nowym Sączu. Ratusz miejski wielokrotnie ulegał zniszczeniom z powodu pożarów. Początkowo był to budynek drewniany więc spaleniu ulegał bardzo szybko. Po pożarze z 1894 roku zdecydowano, że tym razem tego typu obiekt zostanie wybudowany z wykorzystaniem cegieł i kamieni. Taki właśnie magistrat możemy podziwiać po dziś dzień.

W okolicy nowosądeckiego rynku znajduje się wiele miejsc noclegowych. Baza miejsc (klik>noclegi Nowy Sącz) jest bardzo duża. Parę kroków od ryku znajduje się hotel, w którym warto się zatrzymać. Noclegi to jednak nie tylko hotele, ale również motele czy większe bądź mniejsze pensjonaty. Wybór jest naprawdę ogromny. Jeśli mamy taką możliwość to warto się w tym mieście zatrzymać na dłużej.

Nowy Sącz (klik>strona internetowa miasta) jest niedocenianym miastem przez turystów. Przejeżdżają oni przez Sącz jadąc do innych turystycznych miejscowości, jednak rzadko kiedy zatrzymują się właśnie tutaj. Jest to wielki błąd, ponieważ miasto jest jak najbardziej godne polecenia i świetnie przygotowane do obsługi sporej ilości osób chętnych, by spędzić tu czas. Będą w pobliżu zatrzymajmy się, a nie będziemy żałować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *