Nowinki o zamku w Niedzicy – regionalny oryginał

Niedzica to pięknie położona w południowej Polsce, niezwykle atrakcyjna miejscowość, do której z roku na rok przyjeżdża coraz więcej turystów. Co sprawia, że warto przyjechać w te okolice? Główną zaletą wypoczynku w Niedzicy jest to, że możemy odpocząć tutaj w bardzo spokojnej atmosferze. Chociaż w sezonie turystycznym możemy spodziewać się wielu osób, to na ogół jest to naprawdę spokojne miejsce. To zatem idealny pomysł na wypoczynek z dala od zgiełku miasta. Nic dziwnego, że wiele osób chętnie wybiera się właśnie w te strony. Nie tylko jest to bardzo zaciszne, idealne na spokojny odpoczynek miejsce.

Niedzica to miejscowość, w której baza noclegowa (w internecie wpisz hasło: meteor Niedzica) jest naprawdę dobrze przygotowana. Ciekawą propozycją co do noclegu jest spanie na tutejszym zamku. Oczywiście, znajdziemy tutaj także wiele klasycznych propozycji co do spania – pensjonaty czy kwatery prywatne. Każdy turysta znajdzie tutaj zatem coś dla siebie. Przede wszystkim uwagę turystów przykuwa zamek, który jest doskonale widoczny nawet z innych miejscowości. Został zbudowany w XIV wieku, zatem stanowi naprawdę godne uwagi miejsce, zarówno ze względu na architekturę, jak i na ciekawe historie, które wiążą się z tym miejscem. Dodatkowym atutem jest to, że jest on zlokalizowany w przepięknych warunkach przyrodniczych – nad samym brzegiem Zbiornika Czorsztyńskiego. Warto więc wybrać się w te okolice, ponieważ możemy rozkoszować się naprawdę wspaniałymi widokami.

W Niedzicy znajduje się także potężna zapora. Jest to doskonałe miejsce do spacerów, które chętnie odwiedzają turyści. Spacerując możemy naprawdę odpocząć w pięknym otoczeniu natury. Co więcej, na trakcie spacerowym prowadzącym wzdłuż zapory znajduje się malowidło wykonane za pomocą technik 3D, które przykuwa uwagę wielu turystów. W okolicy warto zobaczyć także zabytkowy spichlerz, a także zwiedzić miejscowy kościół o bardzo długiej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *