Międzybrodzie Bialskie – miejsce dla każdego

Międzybrodzie Bialskie jest wsią, położoną w województwie śląskim, w niewielkiej odległości od Żywca oraz Bielska-Białej. Największą popularnością cieszy się tutaj malownicze i niezwykle atrakcyjne Jezioro Międzybrodzkie, oferujące moc atrakcji dla przyjezdnych tutaj turystów. Jest ono zbiornikiem sztucznym, stworzonym początkowo w celu ochrony przez podtopieniami. Obecnie pełni ono również rolę rekreacyjną, oferując wodne atrakcje. Znajdują się tutaj bowiem świetnie przygotowane plaże i kąpieliska, nie brakuje też wypożyczalni sprzętu pływającego, który wynająć może każdy, kto ma ochotę zasmakować żeglugi. Wypożyczyć można rowerek wodny, kajak czy łódkę, a wrażenia stąd wyniesione są niezapomniane.

Na uwagę zasługuje również Góra Żar, stanowiąca popularny cel pieszych wędrówek wśród wszystkich miłośników górskich wycieczek. Wszyscy przyjezdni, którzy mają ochotę pobyć tutaj dłużej, mogą liczyć na wygodne, komfortowe i niedrogie noclegi. Międzybrodzie Bialskie oferuje swoim turystom mnóstwo miejsc zakwaterowania, od pól namiotowych i campingów do hoteli i pensjonatów. Z uwagi na bogato rozwiniętą i wciąż rozwijającą się bazę noclegową, z pewnością każdy znajdzie tutaj miejsce odpowiednie dla siebie. Góra Żar oprócz pięknych widoków i turystycznych szlaków, oferuje również znacznie silniejsze emocje. Na uwagę zasługuje przede wszystkim lotnisko dla paralotni i szybowców. Każdy może tutaj obejrzeć niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki z lotu ptaka.

Dla tych, którzy preferują jednak bardziej przyziemne atrakcje, ciekawą alternatywą będzie tor saneczkowy, gwarantujący wspaniałą zabawę dla całej rodziny. Do Międzybrodzia Bialskiego chętnie przybywają również sportowcy, dla których stworzono tutaj sztucznie naśnieżaną, nowoczesną trasę narciarską. Trasa ta odpowiednia jest dla każdego, bez względu na poziom zaawansowania. Funkcjonuje tutaj również kompleks sportowy „Orlik”, toteż miłośnicy aktywnych form spędzania wolnego czasu z pewnością nie będą się tutaj nudzić. Nie znudzą się również osoby, ceniące ciszę, spokój i nieziemskie widoki, o jakie trudno w innych regionach kraju. Międzybrodzie Bialskie leży u samych stóp Beskidu Małego, toteż widoki, które stąd się roztaczają są absolutnie nie do opisania. To po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *