Białe szaleństwo w Czarnej Górze

Czarna Góra to niewielka osada, zatopiona wśród uroków Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Trudno nazwać ją miejscowością. Na mapie widnieje ona jako górski szczyt, jednak u jej podnóża silnie rozwinęła się turystyka. Na stosunkowo niewielkim obszarze znajduje się kilka dużych punktów noclegowych [➞noclegi Czarna Góra], gastronomicznych, a także bogate zaplecze sportowe.

Czarna Góra jest szczególnie chętnie odwiedzana w okresie zimowym, ze względu na dużą ilość wyciągów oraz stoków narciarskich. Czarna Góra to popularny szczyt, od którego zabrała się nazwa owej osady turystycznej. Jej wysokość wynosi tysiąc dwieście pięć metrów nad poziomem morza i dzięki swej wyrazistej budowie jest doskonale widziana z wielu punktów Doliny Kłodzkiej. Jak już wcześniej wspominaliśmy, Czarna Góra to przede wszystkim jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich nie tylko w Sudetach, ale i w całej Polsce. W szczytowych okresach sezonu zimowego liczba turystów może robić wrażenie.

Co przemawia za tak dużą atrakcyjnością tego miejsca? Przede wszystkim Czarna Góra [➞ info Czarna Góra] oferuje trzy wyciągi krzesełkowe oraz czynne przez cały rok osiem wyciągów talerzykowych. Ponadto dla gości przygotowała specjalną karuzelę narciarską. Długość niektórych z tych wyciągów wynosi ponad jeden kilometr! Poza licznymi stokami Czarna Góra oferuje też dogodne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego, za sprawą utworzonych nartostrad, których łączna długość wynosi ponad dziesięć kilometrów. Przygotowane trasy cechują się zróżnicowanym poziomem trudności. Doskonale sprawdzą się pod narty doświadczonych biegaczy, jak zupełnych nowicjuszy, którzy dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z popularnymi biegówkami. Warto też dodać, że część pól i tras narciarskich jest dodatkowo ośnieżana, a także oświetlona. Umożliwia to uprawianie różnego rodzaju narciarstwa nawet już jesienią.

Czarna Góra Resort to imponujący ośrodek turystyczno-rekreacyjny. Może śmiało konkurować ze znacznie większymi obiektami w dużo liczniejszych miastach. Nocleg oferuje nie tylko zakwaterowanie w luksusowych apartamentach, ale także restaurację, wypożyczalnie sprzętu zimowego, szkolenia, a także wiele innych atrakcji, jak chociażby tor saneczkarski. Cały ośrodek składa się z kilku budynków. Poza apartamentami Czarna Góra Resort oferuje także nocleg w pokojach hotelowych lub w klimatycznej, równie luksusowej Villi Czarna Góra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *