Atrakcje turystyczne w Zaniemyślu

Mieszkańcy Wielkopolski, którzy marzą choć o kilkudniowym wypoczynku pośród lasów i pól powinni wybrać Zaniemyśl (kolejną obok Powidza miejscowość wartą zobaczenia). Znajduje się ona zaledwie 10 km od Środy Wielkopolskiej, niedaleko stąd również do Śremu czy Poznania. Można tu pooddychać świeżym wiejskim powietrzem i skosztować smakołyków regionalnej kuchni.

Wieś otoczona jest trzema pięknymi akwenami wodnymi – jeziorem Łękno, jeziorem Małym oraz jeziorem Raczyńskim. Wszystkie okala przepiękny mieszany las z bogatym runem leśnym. Miejsce to jest więc prawdziwym rajem dla zapalonych grzybiarzy. W poszukiwaniu najlepszych okazów najlepiej wybrać się do Zaniemyśla jesienią. Okoliczne lasy przecina gęsta sieć ścieżek i szlaków pieszych bądź rowerowych. Tuż nad jeziorami ulokowane są skryte w gąszczu drzew ośrodki wczasowe i wypoczynkowe. Domki letniskowe i gospodarstwa agroturystyczne to jednak nie wszystko, baza noclegowa jak na wieś jest bardzo zróżnicowana. O noclegi w Zaniemyślu nie muszą się martwić również Ci o nieco większych wymaganiach. W gminie znaleźć możemy luksusowy hotel oraz pensjonaty.

Jak wypoczywać w Zaniemyślu? Przede wszystkim aktywnie. We wsi jak również w jej najbliższej okolicy nie brak interesujących szlaków spacerowych i rowerowych. Na pewno warto wybrać się ścieżkami spacerowymi biegnącymi wokół jeziora Łękno. Trasa przebiega pośród malowniczych wód i lasów. W trakcie pokonywania kolejnych kilometrów można zapoznać się z piękną przyrodą Wielkopolski. Wśród tras rowerowych polecamy Nadwarciański Szlak Rowerowy. Wchodzi on w skład Wielkopolskiego Systemu Szlaków Rowerowych prowadzących niemal do Warty. Jeśli chcemy zapoznać się z najwspanialszymi atrakcjami miejscowości to koniecznie musimy wybrać się pętlą wokół Zaniemyśla. Wspaniała przyroda, malownicze widoki – wszystko to dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Zaniemyśl pod względem turystycznym prawdziwy rozkwit datował na okres PRL-u. To wtedy właśnie powstały pierwsze ośrodki wczasowe, które obecne są tu do dzisiaj. To dobre miejsce do wypoczynku przede wszystkim dla tych, którzy cenią sobie spokój i ciszę oraz pragną wypocząć od zgiełku wielkiego miasta. Mieszkańcy Poznania od wielu lat kilkudniowego wyciszenia szukają właśnie tutaj – w Zaniemyślu, perle Wielkopolski. Lasy i jeziora tworzą doskonałe warunki, spokojnie można się tu udać latem jak i jesienią. W październiku Zaniemyśl prezentuje się najpiękniej.

6 thoughts on “Atrakcje turystyczne w Zaniemyślu

  1. Zaniemyśl leży blisko Poznania, a ja jeszcze nigdy tam nie byłam, muszę się tam w końcu wybrać i zwiedzić to miejsce

  2. W Zaniemyślu byłam w zeszłe wakacje, naprawdę miło wspominam ten pobyt, nocleg znaleźli znajomi, ale myślę, że z tym nie będzie tam problemu:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *